ROAD TRIP to NORWAY “Výlet do Nórska” part#2

trolltunga

Road Trip to NORWAY – Trolltunga

….je niečo po desiatej hodine večer, prichádzame z pláže do prístavu kde na nás už čaká trajekt. Je pred nami dlhá 6-hodinová plavba z Nemeckého Rostocku do Švédskeho Trelleborgu tak si pred nalodením ešte chystáme nejaký ten vankúš, na ktorý zložíme hlavu a aspoň trošku sa vyspíme. Na hodinkách ukazuje 23:55 hod a mi sa pomaly ale isto pohýname z prístavu.

 

Ráno sa zobúdzame s východom slnka, ….na takého scenérie sa dokážem pozerať aj celé hodiny.

 

Po vylodení smerujeme k nášmu cieľu (základni) malé mestečko Moelv pri Lillehammeri, v ktorom žije Matúš. Po ceste hoci len na diaľnici je na čo pozerať.

 

….poobedňajšia rybačka, ranné balenie a vyrážame na druhé plánované miesto, túra na skalný zraz Trolltunga v preklade Trolí jazyk. Cesta autom necelých 360km nám trval skoro večnosť tuším nejakých 9hodín, totiž na každom kroku bolo niečo zaujímavé čo sme chceli vidieť, vyskúšať, nafotiť.

Vo večerných hodinách prichádzame do kempu v mestečku Odda, rozložíme stany dáme nejaké to pivko a ráno sa nám túra môže začať.

 

Trolltunga “Trolí jazyk” ….výhľad, na ktorý sa nezabúda!!!

18.8.2016   ….stany, spacáky zbalené, vyrážame z Oddy do mestečka Tyssedal na záchytné parkovisko. Nakoľko horné parkovisko priamo pri začiatku výstupu bolo už plne obsadené a nás k nemu autom nepustili  neostávalo nám nič iné ako sa odviesť cca 6km autobusom (chodí dosť často), len menší problém môže nastať pri ceste späť keď už nestihnete posledný spoj ako sa to stalo aj nám. No nájdu sa aj ochotný turisti, ktorí vás z horného parkoviska zvezú k autu.

….neviem ako iné dni no mi pri výstupe sme mali šťastie a po ceste sme stretli 4 rôzne skupinky Slovákov (z Popradu, Liptova, Bratislavi, …) čo sme boli až prekvapení, zároveň ich pozdravujem ak sa dočítali k tomuto článku 🙂

….samotné fotenie na Trolltunge je tak žiadané, že si na neho počkáte. V našom prípade sme čakali niečo vyše hodinu a tu nastáva problém, kto Vás teda odfotí ak chcete spoločnú fotku? Niekoho poprosiť nie je problém len to ako vás odfotí, to už problém môže byť (osobne som trochu sklamaný ako nás vyfotili na trolom jazyku “fotky na výšku a nepekný uhol”), no čo už aspoň máme dôvod si to zopakovať 🙂

….opatrnosti nikdy nie je dosť a to doslova, v závere túry jeden vytknutý členok môže spôsobiť riadnu neplechu. Posledný kilometer sme schádzali necelé dve hodiny a to nám už tma dýchala na chrbát.

….na okraj, cestou necestou autom sme mali zážitok vidieť a prejsť si kruhovým objazdom v tunely.

Nenechaj si ujsť celý Road Trip to Norway
part.1) GERMANY, Berlín – Tropical Island “aguapark” a dunové pláže pri Rostocku
part.2) NORWAY, Tyssedal – Trolltunga “skalný zraz – túra”
part.3) NORWAY, GeirangerFjord – “jedna z vetiev veľkého Storfjordu”
part.4) DENMARK, Malmo/Kodaň – Øresundsbroen “Öresundský most”, mestečko Skagen a jeho pláže

 

 

Kompletná fotogaléria:

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Pato píše:

    Kruhovy v tuneli?! Tiez som to dvakrat precital… ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.