ROAD TRIP to NORWAY “Výlet do Nórska” part#3

geirangerfjord

Road Trip to NORWAY – GeirangerFjord

21.8.2016 z domova (Moelv) vyrážame k tretiemu plánovanému miestu Geirangerfjord pri mestečku Geiranger. Opäť na nás čaká nejakých 300km a opäť sa nevieme vynadívať na krásy Nórskej prírody. Úchvatné miesto kde sa zlievajú dve rieky s viditeľne odlišným sfarbením vody či chalúpky so zelenými strechami, ktoré je vidieť za každým rohom.

 

Zastávka v obci Lom

jedna z tých dlhších zastávok po ceste v obci Lom, kde sme niečo nakúpili pod zub a pozreli krásy, ktoré Nórsko ponúka.
Lom Stavkirke – ide o jeden z najväčších zrubových kostolov v Nórsku pochádzajúci z obdobia 1170 1200 v obci Lom, Oppland.

 

Geirangerfjord

patrí medzi jedno z najnavštevovanejších turistických miest v Norsku. Je to ľadovcový fjord, ktorý tvorí jednu z vetiev veľkého Storfjordu.

Cestou k mestečku Geiranger sme nevynechali ani zastávku na hore Dalsnibba (1.500 m.n.m), kde sa nachádza krásna vyhliadka na okolitú krajinu a samotný Geiranger. Aj na tomto mieste bolo všade cítiť, že Nórsko je krajina Trolov.

 

Po príchode do cieľa nám neostávalo nič iné ako si rozložiť stany, pripraviť niečo fajne pod zub a stráviť krásny večer na brehu Geirangerfjordu. Ďalší deň pokračoval v duchu oddychu, návštevy mestečka a vyhliadky na Geirangerfjord z miesta známom ako Ornesvingen.

Po ceste späť domov (Moelv) sme sa ešte zastavili v meste Lillehammer pozrieť olympijsku dedinku a skokanské mostíky, miesto kde horel oheň na zimnej Olympiáde v roku 1994.

Nenechaj si ujsť celý Road Trip to Norway
part.1) GERMANY, Berlín – Tropical Island “aguapark” a dunové pláže pri Rostocku
part.2) NORWAY, Tyssedal – Trolltunga “skalný zraz – túra”
part.3) NORWAY, GeirangerFjord – “jedna z vetiev veľkého Storfjordu”
part.4) DENMARK, Malmo/Kodaň – Øresundsbroen “Öresundský most”, mestečko Skagen a jeho pláže

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.