Prerábanie bytu – časť 4. výroba nábytku

výroba nábytku

Výroba nábytku na mieru, žiaden problém 🙂 ….ale nie, v tomto článku vám ukážem ako som sa popasoval s výrobou nábytku. Dúfam, že si každý z vás v tomto článku nájde to svoje, či už len samotnú inšpiráciu v nábytku, zlepšovák na výrobu (kolíkovanie) alebo osvojí postup výroby a získa odvahu na nejaký ten svoj malý projekt.

… ale skúsme ísť penke po poriadku. Pre tým ako sa zaháji výroba nábytku, alebo samotný návrh mala by byť aspoň nejaká ta predstava o tom ako má nábytok vyzerať, či to budú nejaké vitríny so sklom alebo bez skla, komody, police, skrinky, ktoré tvoria funkčný ale tiež vizuálny celok. Akú funkciu má nábytok spĺňať a čo v nich chceme ukázať alebo skryť. V neposlednom rade je tiež dôležité aké rozmery by mal mať.

V tomto mojom prípade bolo vymyslieť niečo do obývačky kde by bolo možné schovať nejaké tie veci, najlepšie nejakým spôsobom roztriedené volil som komodu s ôsmimi zásuvkami. Malý osobný šatník na nejaké to sako, oblek, nohavice, atď. takto to bolo zaužívané ešte zo starého nábytku, preto som volil skriňu. Samozrejme skrinku pod televízor a nejakým spôsobom doplniť, oživiť interiér dekoráciami, pre ktoré som navrhol vitrínku bez skla a nejaké tie police nad televízor a nad komodu. (police zatiaľ nie sú hotové, doplním neskôr).

Samotné návrhy a náčrty nábytku,
predstava o nábytku bola modernejší vzhľad bez madiel, volil som preto PUSH systém pre zásuvky na komode, skrinke pod televízor a také konštrukčné riešenia na skrini aby som to docielil.

Po schválení návrhu som vyhotovil vizualizáciu, tá mi už súčasne slúži aj ako podklad na spísanie porezu pre objednávku.

Samotná výroba nábytku
priznám sa pri výrobe som nefotil postup každého kusu nábytku, takže prikladám aspoň par fotiek z určitých krokov montáže pre inšpiráciu. Nejaký ten ucelený postup montáže komody nájdete tiež v článku komoda so zásuvkami.

Kolíkovanie, vŕtanie a montáž na excenter:

 

Vyhotovenie šuplíku (zásuvky) a montáž PUSH plnovýsuvu na komode:

 

Montáž plynového piestu, závesov a PUSH systému pre dvierka:

 

Systém (úchyt) otvárania skrine:

 

Finálna podoba nábytku:

 

 

 

 

 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.