Vešiaková stena – postup výroby DIY

vesiakova stena

Priznám sa, táto vešiaková stena je trošku oneskorený Vianočný darček, tak trochu aj mojou vinou. Nestihol som v dostatočnom predstihu dať narezať dosky. Nevadí, takto sme sa tento rok z darčekov tešili o niečo dlhšie 🙂

Ten kto ma sleduje na instagrame pod @buboFIX mohol vidieť už pred pár dňami finálnu podobu, a tiež aj iné moje rozbehnuté projekty.

Pre tých, ktorých by zaujímal postup výroby vešiakovej steny, čítajte ďalej.

Výroba a postup .:: Vešiaková stena ::.

  1. štandardne na výrobu som použil moju obľúbenú imitáciu dreva, drevotrieska LDTD WoodLine Creme od Eggeru. Ako prvé som sa pustil do sedenia. Je to vlastne kombinácia klasických 18mm dosiek, dupľakov a jedného falošného dupľaku (dupľak = zdvojené dosky 18+18mm = 36mm). S cieľom aby nebolo vidieť skrutky ani excentre som zvolil lepenie na lamely (bočné nožičky sedenia). Stredovú nožičku som už riešil pomocou skrutkového spoja. Využil som na to voľný stredový priestor falošného dupľaku.
  2. po zaschnutí lepidla stačilo už len naklincovať zo zadnej strany sololit a sedenie bolo hotové.
  3. samostatne visiaca vešiaková stena je zavesená na skrytých závesných konzolách, ktoré sú zapustené zo zadnej strany dosky.
  4. odkladacia vrchná doska (opäť bol použitý dupľak) je skrutkovaná zo zadnej strany.
  5. Ostávalo mi už len navŕtať a osadiť kotviace skrutku a zavesiť vešiakovú stenu.

 

Zopár čísiel na záver:

Celé mi to trvalo urobiť zhruba za nejaké 2,5 hodinky aj s fotením, samozrejme nepočítam čas lepenia cez noc a výrobu “handmade” vešiačikov na mieru 🙂 Tie som vyrobil z dreva americký orech v kombinácií s jaseňom. Ich výrobu si môžete pozrieť v  článku vešiačiky.

Cena všeho-všudy, vyšlo ma to na cca 80€. (robota 0€)

 

Kompletná galéria

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.