Dominikánska republika dovolenka

Dominikánska republika dovolenka

Spomienka na dovolenku po dvoch rokoch, ….alebo tento článok pridávam ako poslednú časť z mojej starej web stránky, ktorá zatiaľ nebola prezentovaná.

Nechajte sa inšpirovať nádhernými miestami obklopenými karibským morom (južné pobrežie – Juan Dolio) a atlantickým oceánom (východné pobrežie – Punta Cana).

Dominikánska republika (República Dominicana)

marec 05 – 16.3.2014

Po dlhom čase driny sme si dopriali aj trošku nádherného oddychu.

Dominikánska republika, južné pobrežie (karibské more) mestečko Juan Dolio (približne 70km od hlavného mesta Santo Domingo), hotelový rezort Coral Costa Caribe.

Cesta:
Je potrebné sa pripraviť minimálne na 10,5 hodinový let ponad atlantický oceán, nehovoriac ako to bolo v našom prípade aj na nekonečnú cestu na letisko až do hotela.

Odchod z Košíc do Bratislavy o 17:20hod IC vlakom (cca 5hod.), z Bratislavy do Viedne vlakom (cca 1hod.), z Viedne o pol noci na letisko taxíkom za 25€ (cca 25min.), na letisku vo Viedni nekonečné čakanie do rána na prvý let do Berlína o 6:25hod (let trval cca hodinu). Berlín – odlet do Punta Cany (Domin.rep.) let trval  skoro 11hodin. Po pristáti vybavenie vstupných víz za poplatok 10$/osoba a cesta pokračuje klimatizovaným minibusom ďalších 140km do hotelového rezortu (cca hodinu a pol). Príchod o 17:30hod. (tunajšieho času). Časový posun je 5 hodín dozadu čo predstavuje celkový čas našej cesty z Košíc na cca 29hodín, „pekne strávený čas cestovaním“ (aspoň bude na čo spomínať).

Ubytovanie, strava, program:
Hotel Coral Costa Ceribe má viditeľne úž niečo za sebou a je staršieho dátumu výstavby. Osobne sme mali objednanú ekonomickú izbu (z tých lacnejších), takže sme žiaden luxus nečakali.

Strava all inclusive, bolo z čoho vyberať kuracina, hovädzina, ryby, ovocie, zelenina, sladké pečivo, koláče, alko/nealko, kokteily (nič moc veľmi sladké), pivo ich tunajšie (jeden hnus no nedalo sa piť). dva druhy zmrzliny jahodová a vanilková, chýbali nám nejaké nanuky do ruky. Na večeru si bolo možné okrem iného zarezervovať jednu z troch reštaurácii (všetko v cene)  čo sme  vcelku dosť často využívali.

Program počas dňa a vo večerných hodinách, ktorý pripravovali pre hostí bol asi najlepší z hotelových komplexov, ktoré sme prešli na južnom pobreží. Mimo iné nechýbala diskotéka každý večer, či možnosť skúsiť šťastie v kasíne.

Čo sme navštívili:

Okrem iného, že sme v Juan Dolio prešli všetky pláže a  preskúmali zákutia mimo hotelového komplexu  sme si ako prioritu predsavzali navštíviť pláže na východnom pobreží Punta Cana (atlantický oceán) ako Playa Blanca, Playa Bávaro, Playa El Cortecito. Využili sme preto auto požičovňu a požičali si Hyunday i10, automat s klímou atď. za cenu 49$/deň. V cene bolo predplatených 250km, každý km navyše bol spoplatnený 10pesos čo predstavuje 0,23$. Benzín  samozrejme vo vlastnej réžií.

boca-chica-juan-dolio-map.jpgpunta-cana-map-8x8-english.jpg

Čo by ste mali vedieť:
V hotelových komplexoch sa v pohode dohovoríte španielsky, anglicky, niekedy aj nemecky ale málo. Mimo komplexov je to horšie tam väčšinou len španielsky.

Cesta z mesta do mesta autobusom nie je problém stačí zdvihnúť ruku a autobus vám zastaví. Autobusové zástavky ako také tam nie sú. Taxíky v podobe auta sú o niečo drahšie ako autobus, poprípade vás zradnosťou odvezú aj na motorke za smiešne peniaze.

S obchodníkmi na plážach a miestnych trhoch zjednávajte cenu. Priam to čakajú. Napríklad krásnu drevenú sošku ženy kde prvá cena bola 20$ sme kúpili za 6$ (fuuu až mi ho bolo ľúto, ale vážne som v tom momente nemal viac pri sebe).

Slnko pečie ako šalené, takže zabudnite na opaľovacie krémy s faktorom 6 a siahnite po niečom od 20 vyššie.

Nezabudnite na malé prepitné !!!

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.