ROAD TRIP to NORWAY “Výlet do Nórska” part#1

Tropical Island

 

Road Trip to NORWAY (15.8.2016 – 23.8.2016) ….išlo o jeden šialený výlet do Nórska za priateľom Matúšom, ktorý sme s Renkou absolvovali v polovici augusta, a že prečo šialený? ….no lebo celý výlet bol bláznivý a zároveň úžasný. Na túto jazdu len tak ľahko nezabudneme !!!

Nebola to dovolenka ako sadnem do lietadla, vystúpim z lietadla a som tam za dve hodinky. Bol to Trip ako sa patrí, auto, stan, spacáky a poriadne nabúchané kreditné karty 🙂 ….áno môžem potvrdiť, že škandinávske krajiny sú trochu pridrahé, ale o tom neskôr.

Celú jazdu sme plánovali s tým, že po ceste sa určite musíme zastaviť na týchto miestach:
part.1) GERMANY, Berlín – Tropical Island “aguapark” a dunové pláže pri Rostocku
part.2) NORWAY, Tyssedal – Trolltunga “skalný zraz – túra”
part.3) NORWAY, GeirangerFjord – “jedna z vetiev veľkého Storfjordu”
part.4) DENMARK, Malmo/Kodaň – Øresundsbroen “Öresundský most”, mestečko Skagen a jeho pláže

PART #1: Berlín – Tropical Island

15.8.2016 “00:00” budík zvoní na odchod a naša šialená jazda začína. Prvá zastávka Tropical Island, predpokladaný príchod cca 9:00 hod. čo sa aj podarilo splniť.  Z Košíc do Berlína sme to švihli cez Poľsko. Je to celkom prijateľná cesta nakoľko od Krakova sa ide už len po diaľnici.

Čo je to Tropical Island? ….ide o celoročne otvorený aquapark, v ktorom sa budete cítiť aj v tých najtuhších zimách ako v tropickom raji. Od ostatných aqua parkoch sa líši aj tým, že je otvorených aj v noci a mate tu možnosť prespať či už v domčekoch, indiánskych stanoch alebo len tak na pieskovej pláží. Nachádza sa cca 70km od Berlína.

Nebudem tu písať recenziu len v skratke opíšem naše pocity. Hneď pri kase také menšie prebudenie, za vstupné sme platili spolu 91€ pre dve osoby (42€ za vstup bez sauny a 49€ za vstup so saunami). Prostredie je pekné, v ktorom natrafíte aj na živé zvieratá ako sú ryby či pelikány. Teplota vody na náš vkus trochu studená cca 30°C piesková pláž, cca 33°C lagúna, čo sa týka SPA sauny, vírivky, terárium nečakajte nič diskrétne a útulné v nejakých útrobách, je to len oddelené tropickým porastom. Bol som sklamaný. Je tu možnosť stráviť čas aj vo vonkajších priestoroch a to splavením akejsi divokej rieky, či len tak si vychutnávať bublinky v bazéne alebo relax na lehátku.

Náš celkový dojem je: Dobrý / na trojku a to doslova, za tie peniaze sme čakali určite niečo viac očarujúce.

 

ROSTOCK – dunové pláže

Druhá zastávka po ceste do Nórska dunové pláže pri Rostocku. Trošku ma mrzí, že západ slnka nad hladinou sme minuli o nejakých 10minút, ale aj tak ten pohľad stál za to.

Čas strávený na pláží do úplnej tmy zbehol tak rýchlo, no čo už ale v prístave už na nás čakal trajekt do Švédskeho Trelleborgu ale o tom už v druhej časti našej jazdy.

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.