ROAD TRIP to NORWAY “Výlet do Nórska” part#1

Tropical Island

 

Road Trip to NORWAY (15.8.2016 – 23.8.2016) ….išlo o jeden šialený výlet do Nórska za priateľom Matúšom, ktorý sme s Renkou absolvovali v polovici augusta, a že prečo šialený? ….no lebo celý výlet bol bláznivý a zároveň úžasný. Na túto jazdu len tak ľahko nezabudneme !!!

Nebola to dovolenka ako sadnem do lietadla, vystúpim z lietadla a som tam za dve hodinky. Bol to Trip ako sa patrí, auto, stan, spacáky a poriadne nabúchané kreditné karty 🙂 ….áno môžem potvrdiť, že škandinávske krajiny sú trochu pridrahé, ale o tom neskôr.

Celú jazdu sme plánovali s tým, že po ceste sa určite musíme zastaviť na týchto miestach:
part.1) GERMANY, Berlín – Tropical Island “aguapark” a dunové pláže pri Rostocku
part.2) NORWAY, Tyssedal – Trolltunga “skalný zraz – túra”
part.3) NORWAY, GeirangerFjord – “jedna z vetiev veľkého Storfjordu”
part.4) DENMARK, Malmo/Kodaň – Øresundsbroen “Öresundský most”, mestečko Skagen a jeho pláže

PART #1: Berlín – Tropical Island

15.8.2016 “00:00” budík zvoní na odchod a naša šialená jazda začína. Prvá zastávka Tropical Island, predpokladaný príchod cca 9:00 hod. čo sa aj podarilo splniť.  Z Košíc do Berlína sme to švihli cez Poľsko. Je to celkom prijateľná cesta nakoľko od Krakova sa ide už len po diaľnici.

Čo je to Tropical Island? ….ide o celoročne otvorený aquapark, v ktorom sa budete cítiť aj v tých najtuhších zimách ako v tropickom raji. Od ostatných aqua parkoch sa líši aj tým, že je otvorených aj v noci a mate tu možnosť prespať či už v domčekoch, indiánskych stanoch alebo len tak na pieskovej pláží. Nachádza sa cca 70km od Berlína.

Nebudem tu písať recenziu len v skratke opíšem naše pocity. Hneď pri kase také menšie prebudenie, za vstupné sme platili spolu 91€ pre dve osoby (42€ za vstup bez sauny a 49€ za vstup so saunami). Prostredie je pekné, v ktorom natrafíte aj na živé zvieratá ako sú ryby či pelikány. Teplota vody na náš vkus trochu studená cca 30°C piesková pláž, cca 33°C lagúna, čo sa týka SPA sauny, vírivky, terárium nečakajte nič diskrétne a útulné v nejakých útrobách, je to len oddelené tropickým porastom. Bol som sklamaný. Je tu možnosť stráviť čas aj vo vonkajších priestoroch a to splavením akejsi divokej rieky, či len tak si vychutnávať bublinky v bazéne alebo relax na lehátku.

Náš celkový dojem je: Dobrý / na trojku a to doslova, za tie peniaze sme čakali určite niečo viac očarujúce.

 

ROSTOCK – dunové pláže

Druhá zastávka po ceste do Nórska dunové pláže pri Rostocku. Trošku ma mrzí, že západ slnka nad hladinou sme minuli o nejakých 10minút, ale aj tak ten pohľad stál za to.

Čas strávený na pláží do úplnej tmy zbehol tak rýchlo, no čo už ale v prístave už na nás čakal trajekt do Švédskeho Trelleborgu ale o tom už v druhej časti našej jazdy.

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Môže sa vám páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.