Rekonštrukcia kúpeľne v rodinnom dome

rekonštrukcia kúpeľne

Išlo o kompletnú rekonštrukciu od podlahy, cez obklady, rozvody, sanitu až po strop. Poďme ale pekne poporiadku.

Sadrokartónový strop

Ako prvé sa začalo s prípravou konštrukcie pre sadrokartónový strop. Postup klasický ako sa to pri SDK konštrukcií robí: UD-čka prichytené na steny, priame závesy prichytené do stropu a z CD-čka vyhotovená nosná časť pre sadrokartón. Nasledovalo prichytiť sadrokartón vytmeliť, vybrúsiť a osadiť bodové osvetlenie.

Plastový obklad na stenu a dlažba

Ako druhé a sa začalo s prípravou drevenej konštrukcie pod plastový obklad, ktorá bola tvorená hranolčekmi kotvenými do stien vo vodorovnom rastri cca 50cm. Samozrejme bolo potrebné dopredu počítať s tým kde bude osadená sanita, prípadne osvetlenie na stenách aby bolo možné ich o  čo prichytiť. Pred samotným obkladaním stien sa pripravili nové rozvody vody, vysekala stará dlažba a za použití nivelačnej hmoty sa dal poter do roviny.

Následne sa mohol pustiť do obkladania dlažby a jej špárovania a tiež samotného obloženia stien, ktoré išlo celkom rýchlo.

Sanita

Rekonštrukcia kúpeľne bola skoro hotová ostávalo už len osadiť sanitu, sprchovací kút, rebríkový radiátor a vytmeliť silikónom chúlostivé miesta a mohla sa začať používať.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.