Ako som zakladal trávnik na záhrade

Trávnik
Trávnik

1. – 9.5.2015 (Máj)

Oslavu práce 1.mája sme sa s otcom rozhodli venovať práci na zútulnení zadnej časti pozemku. Položil som chodník vytvorený nášľapmi a finálne oddelil záhradkársku časť od tej okrasnej (trávnika). Na oddelenie som použil betónové palisády a popri nich sa uložili trávnikové obruby, aby sa lepšie kosilo. Otec sa venoval preosievaniu zeminy. Popri tom všetkom sa pozemok zrovnával valcoval, zasiala sa tráva a teraz sa už len polieva, polieva, polieva a čaká na prvé zazelenanie.

Po nejakom týždni sa trávnik začal pomaly zelenať a po nejakých 20 dňoch prišiel čas na kosenie. Prvé kosenie sa obvykle robí keď tráva dosiahne výšku cca 10cm, vtedy sa dá očakávať, že trávnik ma už dostatočne vyvinutý koreňový systéme a kosenie či šľapanie po ňom mu nijako zvlášť neublíži.  Podotknem len, že prvým kosením sa tráva skracuje len o jednu tretinu čiže pokosená tráva by mala ostať cca 6cm vysoká. Po prvom kosení tráva začne pekne bujnieť aj do šírky a trávnik sa tak začne pomaličky zahusťovať.

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Anonym píše:

    Ahoj,prosim ta kde si kupil zahradne betonove platne aka firma ich vyraba?

    • BuBo píše:

      kupoval som ich v Hornbachu na akciu, neviem kto ich vyraba ale mali oznacenie Dlazba BASIS tryskana zlta 60x40x3,8cm. Teraz by som tiez jednu potreboval, ale uz nie su v ponuke 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.