Zámková dlažba

zámková dlažba

Zámková dlažba, ďalšia hotová práca, ktorú už mám za sebou. Keď sa pozriem na svoj tohtoročný plán čo je potrebné pri dome dokončiť tak mi tu ostalo už len obloženie terasy ale o tom neskôr.

Pokládka zámkovej dlažby je opäť jedna z mojich svojpomocných realizácií, tak len v skratke popíšem pár základných veci a mojich postrehov.

Zámkovu dlažbu mám od výrobcu City Stone Design závod Geča, konkrétne ide dlažbu s označením Top Zóna, ktorú som si objednával cez ENTE Stavebniny, Košice už aj s dopravou.
Celkovo som položil cca 69m2 dlažby, ktorú som ukladal do štrkového lôžka z drveného kameniva frakcie 4-8 zrovnaného pomocou drevenej laty. Pri pokladaní dlažby je potrebné počítať s tým, že pri zhutňovaním si dlažba sadne o cca 1cm. Keď bola celá plocha položená tak som špáry zaplnil pieskom (použil som šaštín) a zvibroval 150kg vibračnou doskou. Následne som opäť celú plochu vysypal pieskom aby sa zaplnili špáry a pozametal.

Odporúčam pred zhutňovaním/vibrovaním celú plochu dlažby pozametať aby vám na nej neostali žiadne malé kamienky, ktoré robia šarapatu a povrch zámkovej dlažby vedia povrchovo poškrabať.

Kompletná galéria:

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

 1. Stanislav píše:

  Ako dlho si asi kládol tých 70m2? Akú hrúbku máš podkladové vrstvy nesadlo ti to po rokoch?

  • BuBo píše:

   samotne kladenie islo rychlo, spomaluje rezanie, cele som to kladol asi cca 2 – 3dni, nepamatam presne. hrubka podkladu cca 15 – 20cm hruba kamenna drva, potom cca 7cm jemnejsi a nakoniec cca 4 – 5cm kamenna drva 4-8mm na to uz isla dlazba.
   vsetko OK nic neprepadava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.