Fasáda domu a jej realizácia

fasáda domu

Máj / Jún 2013

Po tom ako je zateplenie domu už nejaký ten rok hotové, konečne prišiel čas a fasáda domu sa mohla realizovať, druha polovica mája a začiatok júna 2013, to bol pre mňa ten správny čas. Niekto by neuveril, ale celý ten čas bolo upršané počasie (záplavy = Nemecko, Česko, tiež západne Slovensko) a keď to takto spätne konštatujem, tak mne to veľmi hralo do karát, až na jednu udalosť – vidieť na fotkách.
Že prečo mi takéto počasie vyhovovalo?
Bola vysoká vlhkosť a teplota cez deň max 18°C. Podvečer keď nesvietilo slnko na fasádu tak aj 14°C a to bolo kľúčové, aby mi omietka neschla veľmi rýchlo a mal dosť času na natiahnutie a zahladenie.

Fasáda domu ešte nebola kompletne hotová a pri druhej najväčšej ploche, mi musel pomáhať už aj otec (hladil omietku a šlo mu to na prvý raz super), to by som už  nespravil a navyše už upršané počasie bolo fuč a s ním aj nízke teploty a vlhkosť.
Na poslednú „bočnú“ stenu (nepočítam zadnú, tú zatiaľ neriešim), musím úž niekoho zohnať aj s lešením, je to už príliš veľká plocha a nechcem ju kúskovať.
OMIETKA: silikónová , hladená, zrno 1,5mm od firmy BASF.

 

August 2013 (7.8.2013)

Prehovoril som partiu, ktorá práve robila omietku susedovi nech obetujú hodinku času aj na moju stenu (tú najväčšiu cca 23m2) a neboli proti.

Po dokončení omietky na susedovom dome sme poobede narýchlo prehodili haky lešenie, napenetroval stenu, nalakoval podhľad strechy a už len čakal nech to všetko zaschne.

Na druhý deň prišli chalani ako sľúbili, boli traja a pustili sme sa do steny. Jednému z partie som vypomáhal pri naťahovaní omietky na lešení, ostatní dvaja boli dole.

Nechcem klamať, ale asi za hodinu bola stena hotová úž aj s rozobratým lešením, osadením zvodovej dažďovej rúry a poprataním. Fakt super práca so super partiou a stálo ma to len 70€.

 

Čo ma najviac štve je že mi zdochla pamäťová karta vo foťáku a prišiel som fotky, nie len z fasády, ale aj obkladania vonkajších schodov atď.

 

Október 2014

na sokel som použil marmolit od firmy STOMIX.

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

 1. martec píše:

  Zdravím, domcek naozaj suprovy … neuvazovali ste o fasade domu z kamena? teda oblozenie casti domu prirodnym kamenom? ja sa nad tym pohrávam a stale som nerozhodny.

  • BuBo píše:

   dakujem :), …..pravdu povediac som nad tym vobec neuvazoval. len by som si overil ci dany kamen je mozne lepit na EPS ak to takto uvazujete?

 2. marek píše:

  Ahoj,pekny domček,ake sú to prosím ta odtiene silikonovej omietky?

  • BuBo píše:

   Odtieme su zo vzorkovnika weber-terranova: svetla E113, tmava N631
   boli to starsie vzorkovniky teraz uz su nove ale urcite bude nejaka nahrada za ne. Omietka bola od firmy BASF.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.