Výstavba chaty v Šemši

výstavba chaty

Júl – August 2015

Jedna z realizácií kde bola robená príprava a stavba zemnej časti “pilierov” na osadenie montovanej “kontajnerovej” chaty v záhradkárskej oblasti pri Šemši. Chata o rozmeroch 6x9m vrátane 3 metrovej terasy je vyhotovená firmou Rikostav Container, s.r.o.

V prvom kroku stavby bolo potrebné zrovnať pozemok nakoľko bol pozemok mierne z kopca. Následné vymeranie a kopanie základov pre samotné pätky. To všetko sa stihlo v priebehu jedného dňa za pomoci bagra a dvoch ľudí.

Počasie akosi neprialo a jedna prietrž mračien s dávkou krupobitia spravila svoje a tak sme museli vyberať blato zo základov. Následne sa zamerali výšky po kade sa budeme liať betón, vysypalo štrkové lôžko a zhutnilo sa to žabou.

Na druhý deň mohol prísť domiešavač s pumpou a vypumpovať nám betón do základov. Konečne bola duša na pokoji, lebo nie nadarmo sa hovorí “najhoršie je sa dostať zo zeme”. Kopete sa v zemi ako taký krtko, fúra času pri tom strávená a nie je nič za vami vidieť 🙂

Pokračovalo sa teda výstavbou samotných pilierov a oporného múrika zo šalovacích tvárnic. Prvá rada tvárnic sa zamerala len rozmerovo podľa projektu, do výšky sa to zatiaľ nedávalo lebo pri výstavbe piatich radov by sa aj tak musela posledná radu opäť dávať do roviny. Prvá rada sa zaliala betónom do polky tvárnice a po zatuhnutí sa pokračovalo v stavaní pilierov do štvrtého radu. Následne sa naraz ručne zabetónovali tvárnice, čo nám trvalo skoro celý deň. Bola to riadna makačka vo dvojke a v tých najväčších letných horúčavách na slnku.

Potom úž len ostávalo piatu radu tvárnic dať do roviny, zabetónovať a FIGO mohol s kľudným svedomím odcestovať na vytúženú dovolenku.

Po Figovom návrate už mal dohodnuté samotne položenie chatky na základové piliere. Pri tejto realizáciu som osobne nebol a fotky sú trošku neostré.

Vchodové schody: ich konštrukcia pozostáva z betónovej základni vyhotovenej z debniacich tvárnic, na ktorú sa pripevnili podkladové hranoly z tvrdého dreva a následné sa to celé obložilo s terasovými doskami.

Sauna: začiatkom septembra pribudla na pozemok drevená sudová fínska sauna na tuhé palivo. Sauna bola vyhotovená na kľúč, s dovozom a montážou. Ostáva ju už len vyskúšať 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.