Kúpeľňa v podkroví

Kúpeľňa v podkroví

02 – 03/2015 (február / marec)

Kúpeľňa v podkroví začala naberať svoj finálny vzhľad začiatkom roka 2015. Samotnému obkladaniu predchádzalo pár stavebných úprav ako premiestnenie odpadu a prívodu vody pre pračku ako aj prehĺbenie police pri vani.

Kúpeľňa bola obložená obkladmi, dlažbami a mozaikou

dlažba – GRESPANIA, Canaima Bambu 15x60cm
obklad – TUDZABY, Egzotica 30x60cm
mozaika – PARADYZ, Pago, Natural a Light 30x30cm

 

04/2015 (apríl)

Dá sa povedať, že na prvého apríla som dokončil obkladanie, vrátane spárovania a silikonovania. Nie je to žart, ale fakt wink. Pravdu povediac, mal som už toho plné zuby. Svojím spôsobom som sa nikam neponáhľal, veď čo sa dá stihnúť za par hodín po práci v zamestnaní a k tomu ešte aj to skoré zimné stmievanie.
Tiež ta práca s mozaikou je pekná piplačka. Keď sa obkladá rovná stena tak sa to ešte dá celkom rýchlo a pekne zvládnuť, ale obkladať oblúk ako v mojom prípade na vaní tak to už potrebujete pevné nervy a chuť sa s tým pohrať „dá to celkom zabrať“. Odporúčam mať pekne pripravený a rovnomerne vyrovnaný podklad lebo inač sa to všetko vráti pri lepení a vyrovnávaní mozaiky.
Na okraj tiež spomeniem, že do celej kúpeľni som dal len 11 celých obkladačiek a zvyšných  42 som musel rezať alebo prirezávať, nehovorím o mozaike ani dlažbe. Na začiatku som si hovoril, že „čo je to položiť necelých 10m2, že to pôjde rýchlo“, ale skutočnosť bola iná.
Tu si treba uvedomiť, že nie je štvorák ako štvorák, takže by som sa vôbec nečudoval kebyže hľadám obkladača a ten si zapýta viac peňazí za prácu, lebo asi vie prečo yes.

 

 

06/2015 (jún)

Umývadlo a batériu som už mal doma, tak som si rozvrhol skrinku pod umývadlo a nechal narezať dosky. Povedal som si “vonku pekne počasie tak komu sa chce babrať v dome”, tak tie dosky ležali dobré tri týždne kým som sa do nich pustil a poskladal skrinku.

V pláne mám ešte zrkadlovú skrinku nad umývadlo a par políc ale to až nabudúce 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Zdeněk píše:

    Dobrý den děláte moc pěknou práci dokážete si vyhrát s detaily a to se mi líbí.Opravuji si také domek po práci,ale vy jste udělal jednu rozumnou věc,že jste původní domek zboural a postavil nový já už bych to dnes řešil také tak.S pozdravem Zdeněk a ať se vám nadále daří

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.