Tepelná izolácia podlahy

Tepelná izolácia podlahy

Tepelná izolácia podlahy na prízemí nie je pravdu povediac podľa mojich predstáv. Skladba podlahy mi dovolila max 9cm polystyrénu, miestami len 7cm „vďaka šikovným“ majstrom, čo dávali platňu do roviny. Nakoľko idem dávať všade podlahové kúrenie a viem, že tie hrúbky EPS sú na hrane, budem to aspoň trochu kompenzovať  zateplením sokla, kde k terajšiemu zatepleniu 5cm pridám ďalších 5cm.

V podkroví to bolo oveľa jednoduchšie, kde je strop (podlaha podkrovia) pekne rovná vďaka keramickému stropu. Tu som dával ako tepelnú izoláciu EPS 100S – 2cm, na to prišla kari sieť 4x150x150, na ktorú sa budú prichytávať rúrky podlahového kúrenia. Rozmýšľal som aj nad systémovými doskami pre podlahové kúrenie, ale prešlo ma to po prepočítaní si ceny.

Použitý materiál:

EPS 100S Stabil = 2 + 5cm
XPS Stryrofoarm = 2cm

Sobota 8.5.2010

Za nejakých 9 hodín som  položil na cele podkrovie (cca 60m2 ) polystyrén. Bolo to ako take veľké jednoduché puzzle.

od 10.5.2010 do 17.5.2010

V čase po práci som zháňal materiál na kúrenie a piplal sa s prízemím. Bolo to ako zlý sen, hlavne v kúpeľni a pod schodmi, kde boli rozvody vody a do toho ešte aj krivá podlaha na malej ploche, ale to najhoršie by som už mal mať za sebou keďže mi  ostalo už len zádverie.

18.05.2010

Dokončené aj zádverie. Polepím ešte dilatačné pásy a položím PE fóliu a v piatok sa vrhneme na podlahové kúrenie.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.