Schody na povalu

Schody na povalu

Schody na povalu som si vybral drevené 3 segmentové od firmy Fakro s označením LWK Komfort, rozmer 60×120 ako bolo navrhnuté v projekte. Musím povedať, že to vošlo na chlp, nemyslím tým do stavebného otvoru, ale na rozloženie. Len tak, tak sa mi nebudú dotýkať zábradlia pri rozkladaní na chodbičke v podkroví.

23. – 24.09.2010

Pôvodne som chcel dať schody namontovať mojím strechárom, ale mali veľa práce a musel by som čakať minimálne dva týždne čo mi nijako zvlášť nevyhovovalo, lebo som chcel čím skôr zatepliť strechu. Vatu už som mal u seba. Tak som si to poriadne premyslel a pustil sa do toho spolu s otcom, opäť ušetrené nejaké to € 🙂

V prvom rade som si musel pripraviť stavebný otvor, bolo potrebne zrezať z jednej klieštiny a na druhej strane dorobiť.

V druhom rade som si musel  otvor rozšíriť smerom nadol, nakoľko klieštiny majú 18cm, rám schodov má len 14cm a celková konštrukčná výška SDK so zateplením bude mať 35cm od klieštin, takže neostalo by miesto na uchytenie rámu schodov do stavebného otvoru.

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. dodo z Terasy píše:

    diky ze si urobil take skvele foto ked si neviem rady
    pri stavbe svojej chalupky tak si pozriem ako si to
    riesil Ty ,minimalne ma inspirujes si super ze sa podelis so svojimi skusenostami nech sa Ti darí v týchto ťažkych casoch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.