Zateplenie strechy

Zateplenie strechy

Zateplenie strechy som sa rozhodol pomocou NOBASILu MPE. Ide o dosky z čadičových vlákien so súčiniteľom tepelnej vodivosti – 0,037 W/m.K. Hrúbky 180mm – medzi krokvy, 120mm – ako druhá vrstva

Žiadosti o cenové ponuky som rozoslal kde komu, no zvoliť som si mohol len jedného. Nakoniec som sa rozhodol pre firmu AK-Plus s.r.o. z Novej Bane. Seriózne jednanie, všetky dohody dodržané: platba až po prevzatí tovaru, termín dodávky (o 2 dni skôr).

18.09.2010 Sobota
V piatok podvečer mi volá pán dopravca, že ho práve naložili nobasilom pre mňa, a že ho ráno privezie do Košíc na stavbu. To ma celkom prekvapilo a zároveň aj potešilo. Mal prísť totiž až v pondelok 20.9., aspoň som nemusel brať dovolenku a mohol povolať do brigády FIGA (Rado), POLOKOTUČA (Miro) a nevyhli sa tomu ani mamča s otcom.

Kamión sa ku mne pred dom nedostal, ponad cestu ide vedenie dedinského rozhlasu no kamión aj po znížení prívesu bol vyšší asi o 10cm a nechcel som zbytočne riskovať prerušenie vedenia. Tak sa musel celý tovar vylož na most, ktorý vedie k domu, dokopy 77 balíkov. Z mosta ku domu sme si ho potom už pekne povozili v prívesnom vozíku, no najhoršia makačka bola to vyniesť do podkrovia. Nadreli sme sa jak také kone, za čo ďakujem svojím pomocníkom.

25. – 26.09.2010 víkend
S otcom som sa pustil do pokládky prvej vrstvy, DES a HRÚZA (no je to najhoršia robota čo som robil). Nie, že by sa to nedalo zvládnuť, ale ten miniatúrny prach liezol asi všade a kde sa človek spotí je to ešte horšie. Ochranné pracovné pomôcky ako okuliare, rukavice a respirátor sú nutnosťou.

Za víkend by sa položila celá prvá vrstva, ale nemal som urobenú prípravu pre SDK nad schodiskom do podkrovia, ktorú som stíhal spraviť ešte v nedeľu večer a v pondelok za dve hodinky bolo všetko hotové. Všeho-všudy cca 19 hodín za uloženie 77m2 izolácie medzi krokvy.

04. – 07.10.2010   (40.týždeň)
Zo zamestnania do práce, takto to vyzeralo posledný týždeň (no dá sa povedať, že aj posledný rok a pol), keď sme s otcom chceli mať to zateplenie z krku. Celú druhú vrstvu na šikminách položil otec skoro sám, pekne sa s tým piplal (vymeriaval, dorezával, aby to bolo tip-top), a že pokom som taký pedant 🙂

Dôležité je, že to už máme z krku. Čistý čas práce cca 16hod./72m2

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

8 komentárov

 1. jano píše:

  Staviam dom 2. rok a z tvojej stránky som už načerpal neskutočne veľa užitočných informácií. Takto spracovaný stavebný denník som ešte nevidel a to som 3 roky na stavbárskych weboch. Krásne si to postavil, klobúk dolu, gratulujem.

 2. marian píše:

  ma tu niekto skusenost s izolaciou Nobasil od firmy tobyk

 3. Marek píše:

  Viete mi poradiť či má nobasil z čadičových vládien lepšie izolačné vlastnosti ako tepelný pás DF39? alebo rozdiel je len v cene?

  • BuBo píše:

   Neviem presne aky druh Nobasilu mate na mysli, ak ak ten co som pouzil ja tak ano pri MPE je lamda 0,037, pri tom co uvadzate bude predpokladam len 0,039.

 4. Milan píše:

  Ahoj Chcem sa spýtať či si túto vatu rezal medzi krokvy na presno ale si ju dával o čosi väčšiu a napchal ju ? ak áno o koľko väčšiu? predpokladám že ti ostali kúsky ktoré si musel odrezávať z metrovej šírky (cca 10-12cm). Z týchto si potom vyskladal niektoré pole celé alebo si ich dával len do malých otvorov a medzi hrady len celé kusy?

  • BuBo píše:

   rezal som ju zamozrejme s presahom aby tam drzala, asi cca o 2cm, ak sa dobre pamatam.
   Medzi krokvy isli len vacsie kusy tie male sa potom popchali kde tade a nakoniec mi ostali asi take tri mechy, tie som neskor pouzil niekde inde.

  • Milan píše:

   Ďakujem za odpoveď, veľmi pekne spracovaný postup výstavby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.