Slaboprúd

46. týždeň 2009

Elektroinštalácia je ako tak hotová, tak som sa po večeroch pustil do slaboprúdu (rozvod TV, a PC sieť).

Do každej izby približne v miestach kde by som si predstavoval TV alebo stolík s PC som osadil minimálne dve podomietkové škatuľky (jedna pre NET druhá pre TV) a priviedol k ním husacie krky (Flexi trubky) o priemere 20mm vo väčšine prípadoch a o priemere 25mm na miestach kde pôjde viacej káblov naraz ako napr. stúpačka medzi prízemím a podkrovím. Všetky trubky sú vyvedené na pôjd, kde sa to všetko prepojí a odkiaľ sa bude dať do každej izby natiahnuť taký kábel, aký budem potrebovať či už FTP, Koaxial do budúcna možno optiku a možno vo vzdialenej budúcnosti sa to celé napojí ako štruktúrovaná kabeláž t.j. jedným káblom FTP sa bude dať viesť VIDEO, AUDIO, INTERNET, TELEFÓN samozrejme nie naraz.

Začal som už premýšľať aj nad riešením EZS (elektronický zabezpečovacieho systému) a video vrátnika. Je určite lepšie si pripraviť kabeláž aj na tieto systémy ešte pred omietkami  ako neskôr sekať alebo investovať nemalé finančné prostriedky do drahších bezdrôtových systémov.

Víkend 21. – 22.11.2009

Káble na EZS sú už naťahané a začal som zahadzovať  (vypĺňať ) všetky diery po rozvodoch.  Pomaly pripravujem stavbu na omietanie, ktoré sa uskutoční pravdepodobne až na jar, nech stavba premrzne a koniec koncov aj tak už nie je dobrý čas na mokré procesy.

Stále tak premýšľam, čo by som tak v zime mohol ešte sprav, aby som sa nenudil, ale ako sa poznám ja si niečo nájdem (vymyslím)  🙂

November 2011

FTP, UTP a Koaxialne káble natiahnuté, dátové zásuvky pozapájané a satelit funkčný 🙂

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.