Konečne je to FUČ

Utorok 21.04.2009

Čakanie na mechanizmy, ktoré zrovnajú zvyšok stavby a vyvezú súť v sobotu sme venovali úpravám na pozemku a zväčšeniu vstupnej brány. Akosi sme prišli na to, že bude mala a bude zbytočne spôsobovať problémy a traumu vodičom nákladných automobilov. 7 metrová brána bude dúfam dostatočne veľká 🙂

Vyhotoviteľ: p. Eugen Čuri a spol., náš veľmi dobrý známi zaoberajúci sa výrobe brán, oplotenia a všetkého čo súvisí so železom a zváraním.

Ďakujeme.

 

 

Sobota 25.04.2009
Konečne prišiel čas na bager a tatru. Uvedomoval som si, že ak sa nič vážne nestane (pokazí bager, začne pršať, ….) tak ma ku finálnemu odstráneniu stavby, oddeľuje úž len pár hodín. Bolo ich presne deväť. Od 8:00 do 17:00 hod. sa stihlo vyviesť osem plne naložených tatier, čo predstavovalo približne 100 ton betónu, kameňa a stavebnej sute.

Musím pochváliť pána bagristu (s 39 ročnou praxou), ako sa o to excelentne postaral. Bolo vidieť, že dopredu mal premyslene kde a ako si to ma všetko popresúvať, aby sa vedel v mojich stiesnených podmienkach bezpečne pohybovať, nepoškodiť studňu, či nenacúvať do susedného domu.

Všetko to prebehlo bez vážnych komplikácií a môžem skonštatovať, že po dnešku je starý rodičovský dom zrovnaný so zemou bez ujmy na zdravý a materiálnych škôd.

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.