Inžinierske siete – výkopové práce

Pondelok 16.03.2009

Mám len mesiac! Cenové ponuky sú na stole, už len vybrať tu najvýhodnejšiu.” To boli slová kompetentnej osoby na obecnom úrade, keď som sa šiel informovať či je pravda, že nám budú v blízkej dobe asfaltovať cestu pred našim domom (túto informáciu som dostal čistou náhodou od suseda).

Poviem Vám pravdu, krvi by ste sa mi nedorezali v tom momente. Ešte som poriadne ani nezačal s búraním a úž som mal dosť vážny problém. Totižto ak sa chcete pripojiť na IS, tak sa k ním musíte aj dostať. Aby ste sa k ním dostali, tak Vám treba veľa, veľa kopať a máte smolu, ak sú IS vedené pod cestnou komunikáciou (asi vo väčšine prípadov), lebo v takomto prípade Vám na to bude treba povolenie na rozkopanie komunikácie. Samozrejme, že od obce (v mojom prípade od mesta Košice) a keď bude táto komunikácia nová, ako to mne hrozilo ak by som to nezačal riešiť, tak Vám obec povolenie nedá dobrých päť rokov. Nehovorím o tom, že chceli odo mňa nejaký projekt na dopravné značenie od projektanta na cestnú dopravu schválený dopravným inšpektorátom, hoci som sa im snažil vysvetliť, že tá komunikácia je slepá poľná cesta dlhá cca 150m, a že sa aj tak bude rozkopávať kvôli asfaltovaniu, no a premávka je tam asi taká, že žiadna. Čo dodať, úradníci trvali na svojom. Takže výsledok môjho prvého dňa po overení si mojej situácii, som ostal vyfackovaný z každej strany, až som skoro padol na kolena.

No nič, po pestrom dni “skvelých” informácií som sa s otcom pustil do hľadania riešenia ako to všetko stihnúť do mesiaca. Na druhý deň sme s otcom zašli za starostom, nakoľko sa poznajú, že sa pokúsime mu dohovoriť, aby tú výstavbu oddialil. A prišla ďalšia facka “cestári prídu robiť na ďalší týždeň v stredu” to boli slová starostu. Jedným rázom sa z mesiaca stal jeden týždeň. No musím poďakovať starostovi lebo nám vyšiel ústrety a prisľúbil nám, že cestárov oddiali o týždeň, a že ich pošle robiť najprv inú ulicu, ktorá bola taktiež v pláne asfaltovania. Tým pádom som mal čas necelé tri týždne, nehovoriac o tom, že ma nakontaktoval na pani z vodárni a pomohol mi tým urýchliť papierovačky na vodárňach a samotnú realizáciu prípojok.

Do úvahy po rozhovore s murárom pripadali len plastové šachty namiesto betónových a poviem Vám bola to veľmi dobrá rada v takejto situácií. No a cena za akú som ich zohnal bola tuším 530€ vrátane dopravy. Či to bolo veľa alebo málo nechám to na Vašom zvážení. Mne sa to zdalo prijateľné.

 

Výkopové práce

V sobotu 21.03.2009 za začalo kopať. O tom ako sa otcova partia na nás vykašlala ani nehovorím a tak sme si to museli vykopať sami. Našťastie kamoš FIGO si našiel poobede chvíľku času a prišiel pomôcť lebo od 7:00 do 15:00 hod. som mal dosť už aj ja, nehovoriac o otcovi a v tej chvíli bola každá ruka našim vykúpením. Ďakujem Figo.

 

Realizácia napojenia vody a kanálu

Streda 01.04.2009

Nastal deň kedy chlapci z VVS a.s. prišli realizovať prípojky vody a kanálu. Musím povedať išlo im to celkom od ruky, za necelú hodinku a pol bolo po všetkom. Teraz už len zasypať tie jamiská, aby mohli prísť cestári a natiahnuť pekný, nový koberček do celej ulice.

Výsledok, …prípojky hotové za dva a pol týždňa! Myslím, že to bol excelentný výkon 🙂

 

 

 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.